Паліативна медична допомога

У жовтні відзначається Всесвітній  день хоспісів та паліативної допомоги. Паліатив – це медична  та психологічна допомога для людей, які живуть з важкими та невиліковними хворобами. В  Україні зростає потреба в паліативній допомозі. Наказ МОЗ України від 04.06.2020р. «Про удосконалення  організації надання паліативної допомоги в Україні» направлений на забезпечення комплексної допомоги різних медичних фахівців особам, які потребують паліативної допомоги  (кваліфікована медична допомога, забезпечення засобами догляду, психологічна, соціальна  та моральна підтримка  на різних стадіях захворювання). Надання  паліативної  допомоги  забезпечує покращення якості життя пацієнтів. Так, лікарями  структурних підрозділів КНП БМР БР КО «Броварського міського центру ПМСД»,  протягом 2018 р. надавалась амбулаторна паліативна допомога 119 особам, в 2019 р.-260 особам, в 2020 р. -231 особа, за 9 місяців 2021р. отримали паліативну допомогу-272 особи.

Щоб отримати паліативну допомогу безоплатно, пацієнт має звернутися до свого сімейного лікаря. У разі необхідності  лікар направить пацієнта  на консультацію  до профільного спеціаліста  або призначить амбулаторне лікування з  метою запобігання  та лікування хронічного больового синдрому, надасть відповідну консультацію. Безоплатними є лікарські засоби з Національного переліку лікарських  засобів. З метою створення належних санітарно-гігієнічних умов та покращення якості життя особи з інвалідністю І та ІІ групи інвалідності  забезпечуються засобами реабілітації  (виробами медичного призначення).

На території  Броварської міської громади існує відповідна місцева програма з забезпечення  таких пацієнтів ліками  та медичними виробами в амбулаторних умовах, що поліпшує доступ до отримання  паліативної допомоги.