В Броварах триває кампанія по укладанню Декларацій з лікарями

В Броварах триває широкомасштабна приписна кампанія та укладання Декларацій про надання первинної медичної допомоги між пацієнтом та сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Це означає, що від тепер лікар первинної ланки (лікар загальної практики-сімейної медицини, терапевт та педіатр), фактично, стає агентом родини в системі охорони здоров’я України і отримує державне фінансування на рік за кожного пацієнта, з яким він уклав Декларацію. Унікальність ситуації в тому, що пацієнт добровільно та на власний розсуд може обрати лікаря не зважаючи на те де постійно мешкає пацієнт. Але ж доцільно обрати свого лікаря там де мешкаєш сам та твоя родина.

Підписання Декларації забезпечує фінансування медичної допомоги на первинному рівні з Державного бюджету. Зволікати із підписанням Декларацій не слід. Державні кошти будуть гарантовано виділятися із Державного бюджету лише тим закладам охорони здоров`я, які уклали договір с Національною службою здоров`я Україні та мають підписані Декларації із пацієнтами. З 2019 року пацієнти, які не уклали Декларацію із лікарем будуть сплачувати медичні послуги із власної кишені. Укладання Декларацій відбувається виключно на базі Національної електронної системи охорони здоров`я МОЗ України (E-Health), що унеможливлює всілякого роду зловживання та фальсифікації.

Комунальне неприбуткове підприємство Броварської міської Ради «Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» вже підписав договір з Національною службою здоров`я України. Тепер черга за активними діями пацієнтів та лікарів – необхідно укласти Декларацію.

Броварська міська рада заздалегідь  провела всі необхідні процедури, виділила кошти та забезпечила Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги необхідним обладнанням та сучасною медичною інформаційною системою, яка підключена до центральної бази даних Національної електронної системи. Таким чином,  Броварчанам створені всі необхідні умови для якнайкращого надання медичної допомоги на первинному рівні за рахунок Державного бюджету.

На сьогоднішній день у Броварах підписано ЕЦП та підтверджено у НСЗУ майже 9000 декларацій і їх кількість щодня зростає.

Комунальне некомерційне підприємство Броварської міської ради “Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги” запрошує всіх мешканців міста та всіх бажаючих укласти Декларацію із обраним сімейними лікарями (лікарями загальної практики, терапевтами та педіатрами) та скористатися правом, яке надає Держава на отримання гарантованого переліку безкоштовних медичних послуг.  Для надання первинної медичної допомоги у місті працюють 6 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини в усіх мікрорайонах міста. Амбулаторії достатньо оснащені сучаснішим медичним обладнанням та комп’ютерною технікою. В них працюють фахові сімейні лікарі, терапевти, педіатри, які надають кваліфіковану медичну допомогу дорослим та дітям.

Яка послідовність дій пацієнта для укладання Декларації з лікарем? Все просто!

 1. Оберіть вашого лікаря.
 2. Завітайте до лікарської амбулаторії із необхідними документами та, обов’язково із мобільним телефоном. Попередньо ви можете зателефонувати в амбулаторію та відвідати сайт Центру первинної медико-санітарної допомоги та вияснити питання, які вас цікавлять.
 3. Укладіть Декларацію з вашим лікарем.

Які документи необхідні для укладання Декларації?

Для дієздатної особи з 14 років — мобільний телефон, індивідуальний податковий номер (ідентифікаційний код) та один з нижчеперерахованих документів:

 • паспорт громадянина України,
 • тимчасове посвідчення громадянина України,
 • посвідка на постійне проживання в Україні,
 • посвідчення біженця,
 • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

Для дитини до 14 років — мобільний телефон та документи:

 • свідоцтво про народження,
 • ІПН одного з батьків та документ про особу з переліку вище.

Для недієздатної особи — мобільний телефон та документи:

 • ІПН недієздатної особи та документ про особу з переліку вище,
 • ІПН законного представника та документ про особу з переліку вище,
 • посвідчення законного представник.

Щоб укласти Декларації завітайте до амбулаторій комунального некомерційного підприємства Броварської міської ради “Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги” за адресами:

Амбулаторія № 1 (вул. Олімпійська, 8Б), тел. (04594) 3-44-20, 3-44-21.

Амбулаторія № 2 (вул. Незалежності, 12), тел. (04594) 6-07-22, 6-04-63.

Амбулаторія № 3 (вул. В. Великого, 10), тел. (04594) 6-45-86.

Амбулатоія № 4 (вул. Ярослава Мудрого (Кірова), 47), тел. (04594) 4-01-15.

Амбулаторія № 5 (вул. Шевченка, 14), тел. (04594) 4-41-90.

Амбулаторія № 6 (вул. О. Білана (Горького), 5), тел. (04594) 4-41-62.

Або запишіться онлайн до лікаря через сервіс Мій Медкабінет для укладання декларації.